Sok változatban lehet ma már kapni a kereskedelemben. Kicsit, nagyot, óriást, fémesen csillogót, vagy színeset. 🙂
Mindegyik két részből áll. Egy felső és egy alsó darabból.
A képen jól látszik, ugyanaz a pár egyik, illetve másik irányból.
Hogy varrd fel?
Először mindig a felső felét célszerű felvarrni. Azért, mert kis praktikát alkalmazva, így könnyebb a másik felének a helyét megjelölni. Több módszert is tudok erre.
Nem kell nagyon sokszor beleölteni a lyukakba, mert az azt eredményezi, hogy a megvastagodott cérna miatt a két rész nem fog passzolni egymáshoz, nem zár elég szorosan! Én most krémszínű cérnával dolgoztam, hogy feltűnő legyen. De inkább az anyaggal harmonizáló színt válassz!
Ezen a képen jól látszik, hogy a patentot nem az anyag közvetlen szélére varrjuk fel. Kicsit beljebb, megfelelő átfedést biztosítva a két anyagrész között.
Amit itt szeretnék mutatni, az az, hogy valójában nem szabad, hogy látható legyen. 🙂 Tehát ne bökd át mindkét anyagréteget, csak a belsőt!
A patent felvarrása az esetek nagy többségében ( amennyiben klasszikus varrásmódról van szó) valamilyen bélelt anyagrészre kerül. Szegőpánt, kabát bélés, többnyire megerősített anyagrészekre.
Ettől persze a mai világban már nyugodtan eltérhetünk! Akár tarka cérnával, hangsúlyosan látható helyen felvarrva, díszíthetünk is a patentokkal.
Köszönöm, ha hasznosnak tartod a bejegyzést, és megosztod! 🙂