Jó esetben sikerült a varrónőnél konkrét elhatározásra jutnod…
Pl. tuti, hogy sima, piros, enyhén rugalmas, nem gyűrődő anyagot szeretnél, normál ( 140 cm széles ) méretű végből. Ha lehet, ne legyen bökős, ne legyen túl „műanyag”, és még sorolhatnánk…
Ha nem akarsz többször menni anyagot venni, akkor jobb, ha arra is készülsz, hogy kompromisszumokat kell kötnöd. Persze ragaszkodhatsz az elképzelésedhez, de lehet, hogy lejjebb kell adnod… Nem arról van szó, hogy megalkudj olyan anyaggal, ami nem tetszik!!! Azt nem szabad, mert nem fogod hordani, csak felesleges pénzkidobás.
Úgy kell megbeszélnetek a varrónővel a dolgokat, hogy legyen egy prioritási listád.
Ha ragaszkodsz a piros színhez, akkor lehet, hogy a többi tényezőt kell kicsit variálnod.
Valahogy így:
– Ha ilyen anyagot kapsz, ilyen színben, akkor ezt a fazont varrjuk, és ennyi anyag kell…
– Ha olyan anyagot kapsz, akkor az a fazon lesz, amihez annyi anyag kell…..
Tudom, kicsit macerásan hangzik, pedig nem az! Az egész arról szól, amit mi nők általában szeretünk csinálni. Nézelődni, vásárolgatni. Csak a felesleges köröket nem szeretjük, ezért próbáltam elmondani, hogy mire figyelj! Nincsenek kőbe vésett szabályok.
Ha végre megtaláltad az álmaid ruhájához szükséges anyagot, akkor is van még pár apróság.
Ok. Szerencsésen beszereztél mindent.
Ha csak nem kérte az ellenkezőjét, avasd be az anyagot, mielőtt elviszed a varrónőhöz.
Nem kell órákig mosogatnod. Lényeg, hogy ellepje a víz. Ha kézzel csinálod, figyelj oda, hogy mennyire meleg vizet használsz. Ha az anyag 30 fokon mosható, és a jövőben is így fogod majd a kész ruhát mosni, akkor az anyagot sem kell ennél forróbb vízbe áztatnod.
Talán sikerül minden fontosat összeszednem. Remélem, ha ruha varratásra adod a fejed, kicsit összeszedettebben indulsz neki!
Sok sikert a vásárláshoz, és még több örömet a kész ruhához!
Köszönöm, ha megosztod! Ha pedig nem szeretnél lemaradni a frissen megjelenő bejegyzésekről, akkor a képernyő jobb oldalán jelentkezz a blog követésére!