Nagy divat manapság a farmernadrágok újrahasznosítása. 🙂
Nem csak azért, mert a farmervászon egy fantasztikus anyag! Az is közrejátszik, hogy a nagyipari gyártásban elkészített varratok, minták, hímzések, patentok és szegecsek a saját elgondolásunk szerint új életre kelnek, és ezáltal klassz, egyedi dolgokat hozhatunk létre!
Határ a csillagos ég! 🙂
Lassan tíz éve annak, amikor az alábbi technikával az első szoknyát készítettem. Aztán jött a többi, köztük ez is, amit most megmutatok. A képek nem maiak, és nem is olyan részletesek, mint ahogy szoktam. De az ötlet még ma is aktuális. 🙂
Volt egy nadrágom, aminek az üleprészén elgyengült az anyag. Nem akartam megfoltozni, inkább továbbgondoltam a dolgot. Nyár volt, ezért a kombináláshoz fehér lenvászon anyagot választottam…
Úgy vágtam le a a nadrág szárait, hogy a zsebek még épek maradjanak, és a derékrész szoknyaként funkcionálhasson. Ezután elkészítettem a szoknyarészt. Ez igazából a fantáziád szüleménye! Én a csípő kerületének hosszát egyenlő részekre osztottam, a klasszikus hatrészes, nyolcrészes szoknyák alapján. Hogy legyen bent egy kis érdekesség, a darabok hossza nem egyforma, és a körcikkek végeit is lekerekítettem.
Szabás után a darabokat szépen sorban összevarrtam, ügyelve arra, hogy egymás mellé ne kerüljenek egyforma hosszúságú részek.
Azután már csak a kész szoknyarészt rá kellett körbe varrnom a derékrészre.
A lépéshasítékkal nem kellett foglalkoznom. 🙂 Mivel ez a fehér lenvászon miatt egy igazi nyári darab, nem varrtam össze teljes hosszában a körcikkeket, csak combközépig. Lenge, szellős, egyedi! 🙂
Ha van kérdésed, örömmel segítek! Köszönöm, ha tetszik, és megmutatod a barátaidnak!
És ezek a cikkek be vannak szegve?
Tisztázóval körbefutottam rajtuk! 🙂