A sarok szegése eleinte problémát jelentett nekem. Bár akkoriban jóformán még minden problémát okozott, de már nagyon lelkesen terítőket akartam szegni. Persze meg is tettem. Úgy-ahogy, több -kevesebb sikerrel. Mutatom.
Funkcióját tekintve tökéletes, hiszen nem foszlik a széle. 🙂 Meg se merem mondani, mikor varrtam ezt a darabot, a szekrény aljáról kotorásztam elő.
A mai fejemmel már nem így csinálom, hanem ennél egy picit elegánsabban. 🙂 A következő képeken lépésről lépésre megmutatom a hajtás menetét.
Ez egy egyszerű szegés, ahol azonos mennyiségű anyagot hajtunk vissza. Kétszer.
Tőled függ, hogy milyen szélesen szeretnél szegni. 2 x 1 cm-t, vagy 2 x 1,5 cm-t hajtasz vissza. Ha nagyon vastag a szövet, akkor érdemes akár 2 x 2 cm-t is, hogy ne legyen túl vaskos a sarkoknál.
Most nem a gép alatt varrva mutatom, csak a hajtást gombostűzöm végig, hogy követhető legyen.
Egyenletes hajtással haladok a sarok felé… Ez most 2 x 1 cm-es szegés.
A sarkot visszahajtom, így képződik egy háromszög.
A képen sajnos nem arányosan látszik, de ez egy egyenlő szárú háromszög. Ha 1 cm-es hajtással dolgozok, akkor a saroktól 2 cm távolságra hajtok vissza, így a háromszög mindkét szára 2 cm hosszú. Ennek azért van jelentősége, mert amikor fordulok, akkor így fogom ugyanazt a varrásszélességet kapni, és így alakul ki a hajtás után az a kis átlós mintázat.
Tehát miután fordulok, először behajtom az 1 cm-t, ….
Utána pedig újból az 1 cm-t.
Ennyi az egész! Ezután már nincs más dolgom, csak a gép alatt a hajtás széléhez közel végigvarrni.
Ugye, hogy nem annyira nehéz!
Köszönöm, ha megosztod a bejegyzést!
Ha pedig szeretnél a jövőben minden bejegyzésről értesülni, akkor add meg az e-mail címedet, amivel szeretnéd követni a blogot! A képernyő jobb oldalán találsz egy négyzetet: ” Kövesd a blogot!”
Köszönöm szépen a segítséget. Szép napot kívánok.
Szívesen! Viszont kívánom! 😊
Nagyon örülök, hogy hobbivarróként itt lehetek. Mindig hasznos információkat kapok!
Igazan örülök neki! 😊
Köszönöm, én is örülök a hasznos tanácsnak.