Mire érdemes odafigyelni?
Amikor én az enyémet vettem, anno 15 évvel ezelőtt, az eladó a szakboltban azt javasolta, hogy arra nagyon figyeljek, hogy a talp fémből legyen. Erősebb, strapabíróbb. Teljesen igaza volt. Mivel évekig volt egy ruha javító üzletem, illetve később, otthon is megélhetés szinten foglalkoztam varrással, mondhatom, hogy tényleg bírja a strapát. Minden gond nélkül varrja a több rétegű farmer anyagokat. Erősebb a leszorítása, mint a műanyagoknak, és a tű nem töri el. Inkább a tű törik, de azt könnyebb pótolni.
Fontos még a bobin behelyezése, ha nem áll kézre, akkor ez a használat során gondot jelenthet. Az enyém felülről cserélhető, de vannak típusok, amelyeknél alul benyúlva kell behelyezni.
A cérna befűzése is változó lehet, de ez nem annyira számottevő szempont egy vásárlás során.
Varrat típusok. Ezek beállítása a gép márkájától, modernségétől függően változik. Az én gépemen digitális kijelző, és programozható választási lehetőség van. De a régebbi (és jegyzem meg teljesen tökéletesen funkcionáló) gépeken többnyire tekerős gombokkal lehet a varratok között váltogatni.
Az öltés iránya minden háztartási gépen módosítható. Vagy gomb, vagy valamilyen kar segítségével válthatunk az előre illetve hátrafele öltés között.
Az okos kis gépeken a tű leütésének sebességét is lehet módosítani. Így egyszerűbb műveleteknél, amit „csak varrni” kell, akár gyorsíthatunk is a tempón.
Praktikus és nagyon hasznos is egyben az a fiók, ami a gépemről eltávolítható. Ez nem minden típuson elérhető változat. 🙁 Beépítve található egy kis rekesz, amiben a pót tűket, az orsókat, mini csavarhúzót lehet tárolni. Amennyiben viszont lehúzzuk ezt a rész, akkor az ujjak, nadrágszárak, és egyéb nehezen hozzáférhető részek varrása is könnyebb lesz.
Ha használt gépet vásárolunk, akkor mindenképp nézzünk utána, hogy a későbbiekben megoldható-e az alkatrész utánpótlás. Illetve, ha már nincs garancia a gépre, akkor szükségünk lehet egy varrógép műszerészre, aki adott esetben ( ha elromlik a varrógép ) az olajozás, gépbeállítás témakörökben segítségünkre lehet.
Köszönöm, ha tetszett, és megosztod!
Nem szeretnél lemaradni a megjelenő bejegyzésekről? A képernyő jobb oldalán jelentkezz a blog követésére!
Nagyon jo az oldalad. Sok hasznos tanácsot kapok kezdőként. Köszönöm a munkádat!
Köszönöm! ?
Nagyon jó ez az oldal. Az első gépemet most vettem meg és most tanulok. A facebookon mindig pont azok a témák jelentek meg, amikre pont szükségem van. Nyak kör, ujj bevarrás. Nagyon érthetően és jól van leírva , fotózval Sokat segít. Köszönöm.
Nagyon szívesen! Kezdőként a közel 150 bejegyzésből mndig találsz olvasnivalót! Sok sikert a tanuláshoz! 🙂
Igazi hiány pótló az oldalad, és ami fontosabb, nagyon hiteles !
Köszönöm! 🙂